2023. nov 13.

Továbbjutási remények - Sűrűsödik a bajnoki tabella

írta: Ross Satyr

1. A női válogatottak között lejátszandó UEFA Nemzetek Ligája mérkőzések kiírása azt tartalmazza, hogy a B divízióba sorolt négy csapatos csoportokban az első helyezett feljut az A divízióba, a második helyezett helyosztót játszik egy A divíziós harmadikkal és vagy az A divízióba kerül (ha győz), vagy marad a B-ben (ha vereséget szenved), a harmadik helyezett pedig egy C divíziós másodikkal játszik, és vagy megmarad a B-ben, vagy viszalép a C divízióba. Jelenleg a magyar válogatottnak négy meccs után 5 pontja van, hátra van egy meccs Írországgal vendégként és egy meccs Albániával házigazdaként. Nem a fantázia terméke, hogy a csoportgyőztes Írország mögött (12 pont) elérhetjük a második helyet, majd sorsolás dönti el, hogy melyik A divíziós harmadik lesz az ellenfelünk.

Jelenleg az A divíziókban 4 mérkőzés lejátszása után az alábbi válogatottak találhatók a harmadik helyen:

A-1: Anglia, 6 pont
A-2: Portugália, 3 pont
A-3: Izland, 3 pont
A-4: Olaszország, 4 pont

Tekintélyes lista, nem?

2. Az előző hét közepén lejátszott bajnoki rangadón a Puskás Akadémia idegenben játszó csapata 1-0 klönbséggel legyőzte az előzetesen esélyesebbnek tartott ETO FC Győr csapatát. Ezzel a Győr (egy vereség, egy döntelteny) 5 pontot veszített eddig, míg nagy ellenfele, az MTK Budapest a két vereségével 6-ot. Mi várható a hátra levő mérkőzéseken? Feltehető, hogy az FTC-Telekom továőbbi 3 pontot "elrabol" az MTK-tól, amivel az utóbbi csapat vesztett pontjainak száma  9-re nőne, miközben  a Győrnek van esélye arra, hogy az FTC ellen szerez 1 pontot, ahogy az őszi fordulóban is, és csak 7 vesztett pontja lenne. Másik lehetőség, hogy a Győr nem kap ki a tavaszi fordulóben az MTK-tól, és akkor az egymás elleni eredmények miatt mindenképpen a Győr kerülne a bajnoki döntőbe, mert ősszel legyőzte az MTK-t, hacsak a Puskás Akadémia otthon játszva újra meg nem tréfálja a Győrt. Vagyis a Puskás lehet a mérleg nyelve a bajnoki döntőbe jutást tekintve. Nem lesz unalmas a tavaszi szezon, az bztos!